Team Results

Select Race:

2019 Mt Hood Half Marathon

Team Average Chip Time Top Team Scores
1. Run Eat Repeat 1:36:34.48
1. Dillon George 1:19:24.50
2. Trever Burnett 1:34:33.67
3. Maria Lozovskaya 1:40:07.34
4. Paul Greenberg 1:52:12.41
2. Love the Tri 1:36:37.75
1. Briana Butler 1:29:28.59
2. Spencer Haws 1:31:27.49
3. Chris Purcell 1:35:59.20
4. Brittany Haws 1:49:35.71
3. Marathon Maniacs/Half Fanatics 1:37:29.34
1. Henry Wilbers 1:26:04.30
2. Daniel Garcia 1:32:35.72
3. Diana Sobczynski 1:45:34.07
4. Natalie Waller 1:45:43.26
4. Team Bradford 1:46:00.71
1. Jacob Hartman 1:37:33.27
2. Will Drucker 1:43:38.74
3. Mike Spano 1:50:47.05
4. Nat Henderson-Cox 1:52:03.78
5. Playback Time 1:47:18.93
1. Max Harris 1:37:12.42
2. Jade Simunds 1:48:00.29
3. Steve Simunds 1:48:33.22
4. Elise Simunds 1:55:29.79
6. Stansbury Streakers 1:52:56.09
1. Katie Potter 1:51:59.19
2. Katie Peterson 1:52:46.77
3. Brandie Hoban 1:53:28.51
4. Teri Paskvan 1:53:29.90
7. OTF Orenco! 1:57:38.61
1. Jon DeLeonardo 1:32:00.23
2. Nicole Jones 1:45:09.45
3. Rachelle Jones 2:08:41.72
4. David Bergstrom 2:24:43.03
8. Dirty Foots 2:00:19.25
1. Brandon Dryden 1:47:02.86
2. Jennifer Dryden 1:55:34.14
3. Nicholas Erickson 1:57:28.20
4. Stephanie Warren 2:21:11.81
9. Love-Ly 2:18:29.45
1. Lyanne Callahan 1:54:41.11
2. Tu Ly 1:56:45.81
3. Karen Thone 2:23:43.80
4. Raven Brown 2:58:47.06
10. Loper's Rock Oregon 2:28:31.34
1. Christina Flaxel 2:14:43.13
2. Leandre Green 2:15:36.33
3. Rosa Cortes 2:28:50.52
4. Bob Randall 2:54:55.38
11. RUN TO THE PUB 2:33:13.10
1. Bob Wolf 1:58:04.69
2. George Jester Jr 2:44:31.52
3. Mary Wolf 2:44:33.39
4. Joy Hyzny 2:45:42.79

2019 Mt Hood Marathon

Team Average Chip Time Top Team Scores
1. Sore leg runners 3:02:54.11
1. Chen-Guan Lee 2:54:07.23
2. Pochiang Chen 2:54:30.84
3. Chern Yeo 3:08:12.40
4. Yu Chau Chan 3:14:45.98
2. Marathon Maniacs/Half Fanatics 3:03:18.46
1. Jonathan Rowe 2:54:11.20
2. David Eckardt 2:56:40.59
3. John Iovanisci 3:06:45.88
4. Erik Hasselquist 3:15:36.18
3. Run Eat Repeat 3:07:16.50
1. Hugo Aguinaga 3:03:55.22
2. Gavin DeTemple 3:05:28.52
3. Patricia Shaffer 3:06:23.27
4. Gil Drachuck 3:13:19.00
4. Wanderlust Runaways 3:21:22.34
1. Ashley Duellman 2:51:28.45
2. Selina Ehrat 3:19:31.46
3. Nikki Meyer 3:31:03.87
4. Deziree Earney 3:43:25.59
5. NGU 3:28:05.19
1. Liangtao Zhu 2:57:59.89
2. Siufong Lam 3:30:33.22
3. Xuefeng Song 3:34:47.17
4. Kunquan Yu 3:49:00.48
6. Layton Crazies 3:29:17.24
1. Greg Flint 2:57:56.27
2. Erin Flint 3:26:39.25
3. Cathryn Noble 3:45:15.17
4. Emily Gordon 3:47:18.25
7. TRANSFORMED 3:29:58.09
1. Marianne Smithfield 3:26:13.50
2. Ted Moreno 3:29:48.65
3. Philip Ho 3:30:03.54
4. Sandra Vigil 3:33:46.68
8. KART 3:31:34.70
1. Soohan Kim 3:25:16.27
2. Iris Park 3:28:22.70
3. June Lee 3:35:15.78
4. Young-Sook Kwon 3:37:24.03
9. Valley Victors 3:31:46.67
1. Victor Vizcaino 3:09:30.40
2. Douglas Ayala 3:29:32.77
3. James Gable 3:40:40.80
4. Diana Vizcaino 3:47:22.71
10. Eastwind Running and Endurance 3:32:45.52
1. Steven Williams 3:21:45.21
2. Adriana Tompkins 3:31:01.29
3. Tammy Fischer 3:31:14.85
4. Alyssa Roupp 3:47:00.75
11. WeRunSA 3:44:20.39
1. Peter Donbavand 3:05:30.82
2. Jeffrey Dixon 3:31:30.59
3. Jessica Stein 4:04:47.37
4. Lauri Revilla 4:15:32.77
12. MRTT 3:59:29.97
1. Kimberly Benjamin 3:23:21.82
2. Olena Ward 4:08:28.96
3. Mary Grace Eala 4:11:05.07
4. Brianne Harlan 4:15:04.03
13. Easy Runners 4:01:55.48
1. Grace Kim 3:49:40.85
2. Kang Won Lee 3:55:41.75
3. Daniel Kim 4:10:43.87
4. Jennifer Lee 4:11:35.45
14. Team Bradford 4:12:57.11
1. Baird Kellogg 3:41:51.79
2. Ivy Bowler 4:03:53.01
3. Joshua Lee 4:03:53.44
4. Stone Conroy 5:02:10.19